Apie mus

Vis plačiau naudojant naujas technologijas ir internetą, atsirado ir nauja sąvoka – internetiniai sukčiai. Internetinė erdvė tapo viena populiariausių ir prieinamiausių platformų, kurioje sėkmingai vyksta vagystės ir sukčiavimai. Be to, sukčiavimo mastai pasaulyje rodo tai, kad apgavystės ir toliau nemažėja, vis atsiranda daugybė apgautų asmenų, nukentėjusių internetinėje erdvėje. Sukčiai susigalvoja vis naujų įmantrių būdų ir apgauna net tuos, kurie prekes ir paslaugas internetu perka gana dažnai.

Tik tuomet, kai mes patys susidūrėme su sukčiavimu, pastebėjome, kad yra labai mažai būdų, kaip galima internete patikrinti informaciją apie asmenis ar verslą, iš kurio planuojama pirkti prekes, paslaugas ar šiaip sudarant įvairius sandorius tiek internete tiek ir už jo ribų. Žinoma, galima patikrinti, ar įmanoma viešoje erdvėje rasti tikrus įmonės kontaktus, ar yra reali galimybė susisiekti su pardavėju bei kuo daugiau išsiaiškinti apie pardavėjo reputaciją. Pastarasis būdas verčia naršyti internete, skaityti komentarus bei atsiliepimus įvairiuose puslapiuose. Bėda ta, kad beveik nėra terpės, kurioje būtų galima paviešinti informaciją apie sukčiavimą patogiai ir vienoje vietoje, kai nukenčiate tampate sukčių auka ir todėl nepatalpindami informacijos neįspėjate kitų asmenų, kurie galėtų išvengti nepatikimo verslo ar asmens.

Projektas www.teisezinoti.lt yra sukurtas siekiant kovoti su sukčiavimu bei skaidresnių prekybinių sandorių, todėl yra skirtas kiekvienam, besiruošiančiam pirkti, parduoti prekę ar paslaugą ir nenorinčiam nukentėti. Prieš įsigyjant ar parduodant produktą, asmuo / verslas gali pasitikrinti internetiniame puslapyje www.teisezinoti.lt, ar asmuo / verslas, iš kurio planuojama pirkti produktą, paslaugą nėra įtrauktas į sukčiavimo duomenų bazę. Tokiu būdu prieš sudarydamas sandorį pirkėjas pasitikrins pardavėjo, paslaugos teikėjo ar el. parduotuvės patikimumą ir atsiliepimus.

Siekiant sėkmingų sandorių ir norint išvengti aferistų, sukčių bei nepatikimų įmonių, yra svarbus kiekvieno indėlis, todėl nukentėję nuo sukčiavimo įspėkite ir kitus – paviešinkite informaciją internetiniame puslapyje www.teisezinoti.lt. Kaskart prieš vykdydami tam tikrą sandorį taip pat pasitikrinkite puslapyje ir sumažinkite riziką nukentėti.